O NÁS

Společnost Autoservis Lichnovský s.r.o. je typickou rodinnou firmou, v níž se řemeslo dědí z generace na generaci.

Vše začalo v devadesátém roce, kdy se Radim Lichnovský spolu s bratrem rozhodli začít podnikat. A protože nejvíce zkušeností měli s nákladními automobily, o jejich podnikatelském zaměření bylo rozhodnuto. V tehdejších frenštátských kasárnách si pronajali prostory, kde vzniklo potřebné technické zázemí i sídlo firmy. Práce v autodopravě je naplňovala do roku 1995, kdy se dohodli firmu rozdělit. Pan Radim Lichnovský zůstal v servisní činnosti a více se zaměřil na odborné servisní práce a práce zejména pro těžká nákladní vozidla. V té době se již do rodinného podnikání zařadila i dcera Marcela, kterou technika zajímala tak, že se rozhodla věnovat se stejné činnosti jako otec. Buď to půjde, nebo ne. A kdyby ne, tak to zavřu, ale se ctí a s vědomím, že jsme dělali maximum."

Rozhodnutí se ukázalo jako správné, podobně jako pozdější pronájem nových větších prostor v části areálu ČSAD v Kopřivnici, kam se firma přestěhovala v roce 2001. V roce 2015 se transformovala do společnosti s ručením omezeným – Lichnovský s.r.o.

Autoservis Lichnovský s.r.o dnes poskytuje své služby v celém Moravskoslezském kraji a zákazníky má i  z jiných krajů. Provádí kompletní servis a opravy nákladních automobilů všech světových značek včetně návěsů a přívěsů. Firma je také poskytovatelem záručního a pozáručního servisu návěsů a přívěsů PANAV. Specializuje se mj. na výměny provozních kapalin, plnění autoklimatizací, opravy a servis nezávislých topení BREEZE a WEBASTO, opravy podvozkových částí tzn. brzdy, řízení, vzduchová soustava, elektrická soustava a spoustu dalších prací.

Rovněž připravujeme automobily na technické kontroly.